poniedziałek, 3 lutego 2014

Odtrutka na obrzydliwość dnia codziennego

Na terenie wspólnoty już odśnieżone. Ale dochodzi się do furtki i za nią się już tonie w śniegu leżącym na lodzie... Trzeba się przez niego przedzierać, chcąc dotrzeć do przychodni, a dziś już musiałam, nie mogłam dłużej odwlekać depo. Pierwszy raz zniosłam ją źle, ze wszystkimi skutkami ubocznymi.


Przy okazji dowiedziałam się, że chcąc zapisać się do lekarza pierwszego kontaktu, nie trzeba się wypisywać od poprzedniego, bo zapisanie automatycznie wypisuje. Nie trzeba też żadnych papierów, tylko nazwisko lekarza. W dodatku formularz wypełnia recepcjonistka w rejestracji.

***
Przez większość dnia czuję się, jakbym miała ostry zespół odstawienny - a nie mam. Depo zwariowała po raz pierwszy, a mimo to i tak wolę ją niż cierpienie bez niej. Tego się nawet porównać nie da. Więc zamiast jojczyć, między jednym nasileniem a drugiem, układam książki w serwantce, z której usunęłam szkło. Zmieściły się wszystkie z sypialni, a jutro dołożę część stosików spod pianina. Każde obcowanie z książkami, nawet bez czytania, to odtrutka na obrzydliwość dnia codziennego.

***
Dostałam dziś przepiękny golf? komin? narzutkę? od Agnieszki. Jest przepiękny i leży idealnie! Golf udało jej się dopasować tak, że ani nie dusi, ani nie jest za luźny. Taki fason jest jeszcze wygodniejszy od standardowych kominów!


4 komentarze:

 1. Witam Cię,

  czy masz może informacje na temat neurochirurgów zajmujących się kręgosłupem szyjnych przy nadruchomości? jeśli tak bardzo prosze Cię o kontakt "szyjka74@o2.pl"
  pozdrawiam serdecznie
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. :( Nie spotkałam się w ogóle z nadruchomością kawałka kręgosłupa, w 6a nadruchomy jest cały, więc nie można operować części. :(

   Usuń
 2. Dziękuję za odpowiedz.w takim razie powiedz mi proszę, kto dobrze operuje, (ew.konsultuje) nadruchome kręgosłupy? będę wdzięczna za odpowiedz :)

  pozdrawiam

  "szyjka74@o2.pl"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja naprawdę nie wiem takich rzeczy, nigdy się tym nie interesowałam. Ale nie sądzę, żeby był z tym problem, stabilizacje się w Polsce robi od lat i robią to nawet młodzi neurochirurdzy. To nie są niszowe operacje, ok. 30% młodych kobiet ma hipermobilność.

   Usuń