niedziela, 23 kwietnia 2017

Takie tam różne

Niestety zmiana dawkowania leku nie pomogła i dziś rano, zaraz po obudzeniu, mdłości i wymioty, bo żołądek pusty. Tak jest, odkąd są krwawiące nadżerki, i nie działa na to nic. Wczoraj specjalnie zjadłam na noc, niestety żołądek strawił to, zanim dotrwałam do rana, i był znowu pusty. To od tego te wymioty. W żołądku ZAWSZE musi coś być. Czyli jednak wstawanie w nocy i jedzenie jest zdrowe, inaczej się choruje i robi się niebezpiecznie.

Po prolo też różnie. Na miednicę zadziałało, na udo nie. Jest jeszcze gorzej. Teraz oprócz bólu jeszcze pali, jakby mi ktoś żywcem mięsień podpalił. To brzmi tak neuropatycznie, że volon pewnie nie pomoże, ale w takim razie nie wiem, co pomoże? Ma ktoś pomysł?

Prawe biodro jest w kiepskim stanie. Kiedy siedzę prosto, lewa noga trzyma się prosto, równolegle do ciała, sama z siebie. Prawa wywija się wnętrzem uda na zewnątrz. Mogę ją przywieść, ale tylko na kilka sekund, 2-3, na więcej hipotonia nie pozwala. To powoduje, że zewnętrzna część uda wpija się boleśnie w podłokietnik prawy. A muszę mieć oparcie właśnie z prawej strony, więc nie mogę się odsunąć.

***
Znowu mam problem z kompem. Zainstalowałam Picassę, bo zdjęcia z telefonu są tak fatalne, że trzeba je poprawiać (jest za ciemno, ciągle zima :/). I co? Picassa nie widzi dysku zewnętrznego, nie da się w ogóle kazać jej zobaczyć zdjęć. :/

***
Wyhaftowałam dziś 5 rządków pawia i kręgosłup szyjny natychmiast w stanie koszmarnym. Muszę zbierać kasę, żeby go ostrzyknąć volonem, bo inaczej będzie marnie. Niestety nawet gdybym miała, raczej dr by się nie zgodził na użycie więcej niż 2 ampułek naraz, a tyle zużyliśmy na miednicę.

***
"(..) it also indicates that people with ASD may engage in different kinds of cognitive processing during resting state, as indicated by higher activity in MPFC at rest in typical group compared to ASD group. Participants with ASD also showed greater activation in the left supramarginal gyrus (implicated in phonological pro- cessing) during an auditory task (Hesling et al., 2010), suggesting that the ASD group focused more on phonological rather than conceptual features of the input. Furthermore, studies with verbal stimuli find more activity outside of the language network in the ASD group: fusiform gyrus (Han et al., 2014), right hemisphere homologs (Mason et al., 2008; Eigsti et al., 2012), and brain areas typically involved in memory and control, such as parahippocam- pal gyrus and globus pallidus (Eigsti et al., 2012). These results suggest that individuals with ASD recruit a different network of brain areas during emotional language tasks, which results in less efficient processing and requires additional involvement of the homologous regions from the right hemisphere".

Hm, to chyba tłumaczy, dlaczego mam taki problem z ćwiczeniem z uczuć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz