wtorek, 15 kwietnia 2014

Pytam i poszukuję

Poszukuję konkretnych namiarów, pewnych i sprawdzonych, a nie takich, które dopiero będę musiała sprawdzać.

1. Dentysta. Poszukuję dentysty na NFZ bądź prywatnego z umową z NFZ, który leczy zęby w znieczuleniu ogólnym ze wskazań medycznych. W Warszawie lub Legionowie. Wiem o Centrum Mazowieckim, ale od czerwca 2013 nie wyznaczyli mi nawet jeszcze wizyty, a niedługo nie będzie co leczyć.

2. Proloterapia. Dostałam namiar na ortopedę, który się tym zajmuje, i chciałabym wiedzieć, czego najlepiej użyć do iniekcji, żeby zmniejszyć ból i nadruchomość w 6a. Wiem, że w typie 3 podaje się np. lidokainę, co u mnie odpada, dlatego pytam o konkrety.

3. Sympatektomia. Możliwości farmakologiczne zostały wyczerpane. Pot wynika z dysautonomii. Szukam kliniki w Warszawie, która jest w stanie operacyjnie coś z tym zrobić. Przecina się jakieś nerwy czy coś. Najlepiej na NFZ, ale jeśli się nie da, niech będzie prywatna.

4. Równoważnia. Poszukuję stolarza, który tanio wykona równoważnię:
5. Tapicer. W fotelu ergonomicznym, obitym skórą, rozeszła się tapicerka na szwie i trzeba ją zszyć. Mam nadzieję, że nie trzeba wymieniać całego obicia. Szwy może być widać - to i tak na siedzisku, pod poduszką przeciwodleżynową, więc nie widać. Poszukuję tapicera, który jest w stanie to zrobić. :)


6. Glukozamina i chondroityna. Poszukuję obydwu, ale - uwaga! - NIE W POSTACI SIARCZANÓW!!


3 komentarze:

 1. Na potliwość podobno najskuteczniejsza jest toksyna botulinowa, namiarów jest wiele w stolicy, choćby ten http://www.lipoliza-laserowa.warszawa.pl/wykorzystanie-lipolizy-laserowej-leczenie-nadpotliwosci-nadmierne-pocenie-sie/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Ale nic tam nie piszą o endoskopowej sympatektomii transtorakalnej, a do tego potrzeba i dobrego chirurga, i anestezjologa, bo w grę wchodzi tylko znieczulenie ogólne. To się robi tylko raz. Botoks odpada, w dysautonomii nie będzie działać nawet 5 miesięcy, a pewnie i tak jest niemożliwy (skoro nie można używać lasera, to nakłuwać w takiej ilości twarzy i szyi też pewnie nie).

   Usuń
  2. Gorzej, że nie wiem, czy robią twarz. :/
   http://www.nadpotliwosc.eu/pl/treatment/surgery.html
   Ale przynajmniej reszta ciała... to i tak zmniejszyłoby hipotermię.

   Usuń