środa, 6 listopada 2013

Kilka linków

Pierwszy dzień edronaxu - oby zaskoczył! Dzięki przerwie między lekami widzę, na ile działał wellbutrin: utrzymywał przy życiu, ale nie poprawiał jego jakości, nie eliminował objawów depresji, a raczej działał jedynie na te fizyczne. Mało. Za mało, żeby przestać jedynie udawać, że się żyje.

Edronax mam brać tak samo - rano i w południe.Czy Wy też tak macie, że zapominacie o własnych objawach, ignorujecie je, a jak idziecie do lekarza, musicie je zapisywać albo liczyć, że lekarz przeprowadzi szczegółową anamnezę? Ja swoje muszę spisywać na długo przed wizytą, bo ich nie pamiętam. Pierwsze na liście jest pytanie, czy istnieje coś takiego jak Ilex, ale przeznaczone do stosowania w jamie ustnej? Ślina nie goi ran, widocznie nie działa tak dobrze jak psia. W ustach płatami odchodzi skóra - nie wiem, czy od zespołu suchości, od leków czy jeszcze od czegoś innego. Często nie mam odwagi jej zrywać, bo to bolesne, a jeszcze gorsze jest dotykanie językiem podniebienia, kiedy jest tam żywa rana. Czym to smarować, czym leczyć, czym przyśpieszać gojenie?


***
Kilka linków:

Brain Signals Disrupted in Fibromyalgia Patients

New Botox Injection Could Relieve Pain for Months (to akurat nie nowość, bo botoks stosuje się w neuropatiach od dawna, ale warto przypomnieć)

How to Understand Someone With Chronic Pain (całkiem nieźle napisane, ale ból przez pół roku nie jest przewlekły, tylko szczęśliwie krótki!)

The Grain That Damages The Human Brain (nie tylko dla bezglutenowców)

Gut Bacteria May Cause Rheumatoid Arthritis

Can beta blockers cause weight gain?

Belgijscy chirurdzy z uniwersyteckiego szpitala w Leuven odkryli i opisali nowe więzadło funkcjonujące w ludzkim kolanie

Hurtta Free Hand Reflective Dog Leash (świetna smycz, której nie trzeba trzymać, a poniżej zdjęcie znalezione na fb)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz