sobota, 15 lutego 2014

Czy już mogę wyjść przez okno?

Zapalenie zatok i gardła. Znowu. Noc koszmarna. Choroba nasila wszystkie objawy EDS, wstawałam, żeby wziąć Bunondol, a on nie działał. W domu mam jeszcze tylko zaldiar... Dawno tak się nie bałam, nie mogąc oddychać, i pierwszy raz pomyślałam, że może jednak posłuchać tych wszystkich doktorków i zorganizować butlę. Tylko skąd? i jak? Kto wypisuje skierowanie na taki sprzęt i gdzie się go kupuje? I która butla byłaby dobra dla mnie? Tego już mi nie powiedzieli.

Gardło boli tylko trochę bardziej niż normalnie (bo boli zawsze, zwłaszcza w nocy), ale to ten rodzaj bólu, który zaciska krtań i uniemożliwia przełykanie. TO (i zatoki) boli bardziej niż gardło. I samo nie minie. Miło, że zbiegło się to z płynną dietą przed RTG.

Xylogel, który działa od lat, przestaje działać natychmiast, kiedy zaczyna się choroba. Jak zwykle.

Nie mam też luksusu gorączki, mój organizm nie walczy; wybiera hipotermię.

Teraz do kompletu brakuje mi jeszcze tylko biegunki i niewydolności krążeniowo-oddechowej (nie ma biegunki bez niewydolności), bo przecież muszę wziąć Bisacodyl.

W aptece zemdlałam z bólu, bo nie mogłam stać w kolejce, a ławek nie ma. Miednica już nie pozwala chodzić. Upadłam na łokieć, w którym ostatnio odnowił się ból naderwanego przyczepu. Teraz nie mogę się oprzeć na kuli.

Ja to wszystko wytrzymam. Tylko bólu nie. Bólu już po prostu NIE.


2 komentarze:

  1. Xylogel działa pod warunkiem, że się go używa tylko w razie choroby. Stosowany na okrągło powoduje jatrogenne zapalenie śluzówki, a jak do tego dochodzi infekcja, to nie może być dobrze. Sulfarinol zawiera słabszą od ksylometazoliny nafazolinę (oraz sulfonamid), ale jest na bazie parafiny więc może przynajmniej złagodzi podrażnienie śluzówki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie mam podrażnionej śluzówki, mam chronicznie niedrożne zatoki, mimo że podobno są zdrowe. Xylogel ratuje mnie przed niewydolnością oddechową na co dzień, zwłaszcza w nocy. Ale jak się zaczyna zapalenie zatok, to nagle przestaje działać i NIC wtedy nie działa, łącznie ze specyfikami na receptę, sterydami itd. :/

      Usuń